NRV3012T1R5NV
Part Number:
NRV3012T1R5NV
Description:
FIXED IND 1.5UH 1.61A 75MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
2.1A
Current Rating (Amps) :
1.61 A
DC Resistance (DCR) :
75mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
92MHz
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%