NRV3012T1R0NV
Part Number:
NRV3012T1R0NV
Description:
FIXED IND 1UH 1.97A 65 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
2.5A
Current Rating (Amps) :
1.97 A
DC Resistance (DCR) :
65mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
110MHz
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%