NRM6045T331MMRRV
Part Number:
NRM6045T331MMRRV
Description:
FIXED IND 330UH 290MA 1.872 OHM
Current Rating (Amps) :
290 mA
DC Resistance (DCR) :
1.872Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2.5MHz
Height - Seated (Max) :
0.177" (4.50mm)
Inductance :
330 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%