MDKK3030T100MM
Part Number:
MDKK3030T100MM
Description:
FIXED IND 10UH 850MA 575MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
1.1A
Current Rating (Amps) :
850 mA
DC Resistance (DCR) :
575mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%