NRS5024T6R8MMGJV
Part Number:
NRS5024T6R8MMGJV
Description:
FIXED IND 6.8UH 1.6A 96 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
2.2A
Current Rating (Amps) :
1.6 A
DC Resistance (DCR) :
96mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
28MHz
Height - Seated (Max) :
0.094" (2.40mm)
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%