NRS6010T220MMGFV
Part Number:
NRS6010T220MMGFV
Description:
FIXED IND 22UH 700MA 696MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
650mA
Current Rating (Amps) :
700 mA
DC Resistance (DCR) :
696mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
12MHz
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
22 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%