NRS2012T1R5NGJV
Manufacturer:
TAIYO YUDEN
Part Number:
NRS2012T1R5NGJV
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 1.5UH 1.5A 90 MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
1.65A
Current Rating (Amps) :
1.5 A
DC Resistance (DCR) :
90mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Not For New Designs
Q @ Freq :
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%