NRS6020T220MMGGV
Part Number:
NRS6020T220MMGGV
Description:
FIXED IND 22UH 950MA 348MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
1.25A
Current Rating (Amps) :
950 mA
DC Resistance (DCR) :
348mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
11MHz
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
22 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%