MDKK1616T4R7MM
Part Number:
MDKK1616T4R7MM
Description:
FIXED IND 4.7UH 550MA 640MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
950mA
Current Rating (Amps) :
550 mA
DC Resistance (DCR) :
640mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.065" L x 0.065" W (1.64mm x 1.64mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%