MDKK1616T3R3MM
Part Number:
MDKK1616T3R3MM
Description:
FIXED IND 3.3UH 650MA 515MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
1.15A
Current Rating (Amps) :
650 mA
DC Resistance (DCR) :
515mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.065" L x 0.065" W (1.64mm x 1.64mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%