NRS5014T100MMGGV
Manufacturer:
TAIYO YUDEN
Part Number:
NRS5014T100MMGGV
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 10UH 1.05A 240MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
1.4A
Current Rating (Amps) :
1.05 A
DC Resistance (DCR) :
240mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
27MHz
Height - Seated (Max) :
0.055" (1.40mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Not For New Designs
Q @ Freq :
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%