LB3218T150KV
Part Number:
LB3218T150KV
Description:
FIXED IND 15UH 300MA 416MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
300 mA
DC Resistance (DCR) :
416mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
25MHz
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
15 µH
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.071" W (3.20mm x 1.80mm)
Supplier Device Package :
1207
Tolerance :
±10%