AISC-1008HQ-33NJ-T
Part Number:
AISC-1008HQ-33NJ-T
Description:
FIXED IND 33NH 1.3A 90 MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
1.3 A
DC Resistance (DCR) :
90mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
1.7GHz
Height - Seated (Max) :
0.075" (1.90mm)
Inductance :
33 nH
Inductance Frequency - Test :
50 MHz
Material - Core :
Ceramic
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Q @ Freq :
75 @ 350MHz
Size / Dimension :
0.102" L x 0.083" W (2.60mm x 2.10mm)
Supplier Device Package :
1008 (2520 Metric)
Tolerance :
±5%