NRV3012T100M
Part Number:
NRV3012T100M
Description:
FIXED IND 10UH 640MA 564MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
800mA
Current Rating (Amps) :
640 mA
DC Resistance (DCR) :
564mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
32MHz
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-25°C ~ 120°C
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%