NR6020T1R5N
Manufacturer:
TAIYO YUDEN
Part Number:
NR6020T1R5N
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 1.5UH 3.2A 31.2MOHM SM
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
4A
Current Rating (Amps) :
3.2 A
DC Resistance (DCR) :
31.2mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
93MHz
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-25°C ~ 120°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Not For New Designs
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%