SDCL1V2512-4R7M-R
Part Number:
SDCL1V2512-4R7M-R
Description:
IND 4.7 UH 1.35A SMT
Current - Saturation (Isat) :
1.35A
Current Rating (Amps) :
1.1 A
DC Resistance (DCR) :
236mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%