NRS4012T2R2MDGJV
Part Number:
NRS4012T2R2MDGJV
Description:
FIXED IND 2.2UH 1.9A 72 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
1.65A
Current Rating (Amps) :
1.9 A
DC Resistance (DCR) :
72mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
70MHz
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%