NRH3010T2R2MNV
Part Number:
NRH3010T2R2MNV
Description:
FIXED IND 2.2UH 1.3A 99.6MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
1.3A
Current Rating (Amps) :
1.3 A
DC Resistance (DCR) :
99.6mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
86MHz
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%