AISC-0402HP-3N3J-T
Manufacturer:
Abracon
Part Number:
AISC-0402HP-3N3J-T
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 3.3NH 1.7A 45 MOHM SMD
Manufacturer :
Abracon
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
1.7 A
DC Resistance (DCR) :
45mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
8.5GHz
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Inductance :
3.3 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
23 @ 250MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Supplier Device Package :
0402 (1005 Metric)
Tolerance :
±5%