NRS4010T2R2MDGG
Part Number:
NRS4010T2R2MDGG
Description:
FIXED IND 2.2UH 1.5A 85 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
1.2A
Current Rating (Amps) :
1.5 A
DC Resistance (DCR) :
85mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
73MHz
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-25°C ~ 120°C
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%