NRS4010T220MDGG
Manufacturer:
TAIYO YUDEN
Part Number:
NRS4010T220MDGG
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 22UH 500MA 684MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
450mA
Current Rating (Amps) :
500 mA
DC Resistance (DCR) :
684mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
19MHz
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
22 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-25°C ~ 120°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Not For New Designs
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%