NRH3012TR47NN
Part Number:
NRH3012TR47NN
Description:
FIXED IND 470NH 1.9A 39.6MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
2.6A
Current Rating (Amps) :
1.9 A
DC Resistance (DCR) :
39.6mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
160MHz
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
470 nH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%