CBL2012T2R2M
Manufacturer:
TAIYO YUDEN
Part Number:
CBL2012T2R2M
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 2.2UH 590MA 507MOHM SM
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
440mA
Current Rating (Amps) :
590 mA
DC Resistance (DCR) :
507mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
80MHz
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Not For New Designs
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
±20%