BRC2518T3R3M
Part Number:
BRC2518T3R3M
Description:
FIXED IND 3.3UH 860MA 228MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
1.45A
Current Rating (Amps) :
860 mA
DC Resistance (DCR) :
228mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
150MHz
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Tolerance :
±20%