BRC2518T330K
Part Number:
BRC2518T330K
Description:
FIXED IND 33UH 390MA 1.105OHM SM
Current - Saturation (Isat) :
560mA
Current Rating (Amps) :
390 mA
DC Resistance (DCR) :
1.105Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
8MHz
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
33 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Tolerance :
±10%