NRH3010T1R5NN
Part Number:
NRH3010T1R5NN
Description:
FIXED IND 1.5UH 1.37A 90MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
1.44A
Current Rating (Amps) :
1.37 A
DC Resistance (DCR) :
90mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
99MHz
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-25°C ~ 120°C
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%