NRV2012T2R2MGF
Manufacturer:
TAIYO YUDEN
Part Number:
NRV2012T2R2MGF
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 2.2UH 1.2A 154.8 MOHM
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
1.6A
Current Rating (Amps) :
1.2 A
DC Resistance (DCR) :
154.8mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-25°C ~ 120°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Not For New Designs
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%