0402HP-3N9EKTS
Part Number:
0402HP-3N9EKTS
Description:
FIXED IND 3.9NH 1.7A 45 MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
1.7 A
DC Resistance (DCR) :
45mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
9.5GHz
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Inductance :
3.9 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.045" L x 0.028" W (1.15mm x 0.70mm)
Tolerance :
±10%