0402HP-2N7EKTS
Manufacturer:
Delta Electronics
Part Number:
0402HP-2N7EKTS
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 2.7NH 1.5A 56 MOHM SMD
Manufacturer :
Delta Electronics
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
1.5 A
DC Resistance (DCR) :
56mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
13GHz
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Inductance :
2.7 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.045" L x 0.028" W (1.15mm x 0.70mm)
Supplier Device Package :
0402
Tolerance :
±10%