0402HS-510EKTS
Part Number:
0402HS-510EKTS
Description:
FIXED IND 51NH 100MA 820MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
100 mA
DC Resistance (DCR) :
820mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
1.75GHz
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Inductance :
51 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
25 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Tolerance :
±10%