0402HS-101EGTS
Part Number:
0402HS-101EGTS
Description:
FIXED IND 100NH 30MA 2 OHM SMD
Current Rating (Amps) :
30 mA
DC Resistance (DCR) :
2Ohm
Features :
Frequency - Self Resonant :
1.16GHz
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Inductance :
100 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
22 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Tolerance :
±2%