0402HS-190EGTS
Manufacturer:
Delta Electronics
Part Number:
0402HS-190EGTS
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 19NH 480MA 202MOHM SMD
Manufacturer :
Delta Electronics
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
480 mA
DC Resistance (DCR) :
202mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
3.04GHz
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Inductance :
19 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Active
Q @ Freq :
24 @ 250MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Supplier Device Package :
0402
Tolerance :
±2%