0402HP-120EKTS
Part Number:
0402HP-120EKTS
Description:
FIXED IND 12NH 1.2A 90 MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
1.2 A
DC Resistance (DCR) :
90mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
4.4GHz
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Inductance :
12 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.045" L x 0.028" W (1.15mm x 0.70mm)
Tolerance :
±10%