LBC2016T150K
Part Number:
LBC2016T150K
Description:
FIXED IND 15UH 200MA 1.2 OHM SMD
Current Rating (Amps) :
200 mA
DC Resistance (DCR) :
1.2Ohm
Features :
Frequency - Self Resonant :
28MHz
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Inductance :
15 µH
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Package / Case :
0806 (2016 Metric)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
0806 (2016 Metric)
Tolerance :
±10%