LB3218T100M
Manufacturer:
TAIYO YUDEN
Part Number:
LB3218T100M
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 10UH 340MA 250MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
340 mA
DC Resistance (DCR) :
250mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
30MHz
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
1207 (3218 Metric)
Product Status :
Not For New Designs
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.126" L x 0.071" W (3.20mm x 1.80mm)
Supplier Device Package :
1207 (3218 Metric)
Tolerance :
±20%