ATFC-0201HQ-3N3B-T
Manufacturer:
Abracon
Part Number:
ATFC-0201HQ-3N3B-T
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 3.3NH 400MA 300MOHM SM
Manufacturer :
Abracon
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
400 mA
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Height - Seated (Max) :
0.011" (0.28mm)
Inductance :
3.3 nH
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
14 @ 500MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Supplier Device Package :
0201 (0603 Metric)
Tolerance :
±0.1nH