CDRH60D45BT150NP-6R8NC
Part Number:
CDRH60D45BT150NP-6R8NC
Description:
FIXED IND 6.8UH 3.1A 35.1MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
3.6A
Current Rating (Amps) :
3.1 A
DC Resistance (DCR) :
35.1mOhm
Height - Seated (Max) :
0.189" (4.80mm)
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.260" L x 0.248" W (6.60mm x 6.30mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%