NS12575T680MN
Part Number:
NS12575T680MN
Description:
FIXED IND 68UH 2.49A 86.4MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
2.78A
Current Rating (Amps) :
2.49 A
DC Resistance (DCR) :
86.4mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
5.3MHz
Height - Seated (Max) :
0.309" (7.85mm)
Inductance :
68 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%