NS12565T151MN
Part Number:
NS12565T151MN
Description:
FIXED IND 150UH 1.54A 207.6 MOHM
Current - Saturation (Isat) :
1.84A
Current Rating (Amps) :
1.54 A
DC Resistance (DCR) :
207.6mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
4.8MHz
Height - Seated (Max) :
0.270" (6.85mm)
Inductance :
150 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%