NS12565T680MN
Part Number:
NS12565T680MN
Description:
FIXED IND 68UH 2.3A 93 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
2.78A
Current Rating (Amps) :
2.3 A
DC Resistance (DCR) :
93mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
6.7MHz
Height - Seated (Max) :
0.270" (6.85mm)
Inductance :
68 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%