NS12555T331MN
Part Number:
NS12555T331MN
Description:
FIXED IND 330UH 960MA 410MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
820mA
Current Rating (Amps) :
960 mA
DC Resistance (DCR) :
410mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
3.4MHz
Height - Seated (Max) :
0.230" (5.85mm)
Inductance :
330 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%