NS12555T681MN
Part Number:
NS12555T681MN
Description:
FIXED IND 680UH 720MA 912MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
600mA
Current Rating (Amps) :
720 mA
DC Resistance (DCR) :
912mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2.5MHz
Height - Seated (Max) :
0.230" (5.85mm)
Inductance :
680 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%