NS12555T330MN
Part Number:
NS12555T330MN
Description:
FIXED IND 33UH 3.16A 49.8MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
2.64A
Current Rating (Amps) :
3.16 A
DC Resistance (DCR) :
49.8mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
10.8MHz
Height - Seated (Max) :
0.230" (5.85mm)
Inductance :
33 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%