ETQ-P3M1R5KVN
Part Number:
ETQ-P3M1R5KVN
Description:
FIXED IND 1.5UH 9.1A 12.1MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
14.2A
Current Rating (Amps) :
9.1 A
DC Resistance (DCR) :
12.1mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension :
0.252" L x 0.236" W (6.40mm x 6.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%