ASPI-0630LR-1R5M-T15
Part Number:
ASPI-0630LR-1R5M-T15
Description:
FIXED IND 1.5UH 10A 12 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
14A
Current Rating (Amps) :
10 A
DC Resistance (DCR) :
12mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Carbonyl Powder
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.283" L x 0.262" W (7.20mm x 6.65mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%