NRS6045T330MMGKV
Part Number:
NRS6045T330MMGKV
Description:
FIXED IND 33UH 1.4A 183.3MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
1.65A
Current Rating (Amps) :
1.4 A
DC Resistance (DCR) :
183.3mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
6MHz
Height - Seated (Max) :
0.177" (4.50mm)
Inductance :
33 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%