NRS5020T4R7MMGJV
Part Number:
NRS5020T4R7MMGJV
Description:
FIXED IND 4.7UH 2A 72 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
2A
Current Rating (Amps) :
2 A
DC Resistance (DCR) :
72mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
37MHz
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%