MHQ1005P4N7ST000
Part Number:
MHQ1005P4N7ST000
Description:
FIXED IND 4.7NH 800MA 110MOHM SM
Current Rating (Amps) :
800 mA
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
5GHz
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Inductance :
4.7 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Q @ Freq :
23 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Supplier Device Package :
0402 (1005 Metric)
Tolerance :
±0.3nH