MLZ2012M220WTD25
Manufacturer:
TDK Corporation
Part Number:
MLZ2012M220WTD25
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 22UH 220MA 2 OHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
60mA
Current Rating (Amps) :
220 mA
DC Resistance (DCR) :
2Ohm
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.057" (1.45mm)
Inductance :
22 µH
Inductance Frequency - Test :
2 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
±20%