SLF12575T-470M2R7-PF
Part Number:
SLF12575T-470M2R7-PF
Description:
FIXED IND 47UH 3A 63.4 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
2.7A
Current Rating (Amps) :
3 A
DC Resistance (DCR) :
63.4mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.309" (7.85mm)
Inductance :
47 µH
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%